Udstillingen 2022

Kunst på Øland afholdes i dagene 22. september til 25. september 2022.


Udstillende kunstnere

Anne Mette Daa Natorp, akvarel, www.mettenatorp.wixsite.com/mettedaanatorp 
Aoife Soden, glaspuster, www.aoifesodenglass.dk
Claus Faber, træknuder, maleri, www.clausfaber.dk
Doris Bundgaard Hansen, væver, www.dorisbundgaardhansen.dk
Else Pia Martinsen Erz, maleri, www.galerie-erz.dk
Erik Sønderby, maleri, www.galleritoldboden.dk

Helga Kristmundsdottir, maleri, www.helgasart.dk
Inge Ørntoft, maleri, www.ingeoerntoft.dk
Jon Gislason, maleri, www.jongislason.dk
Jørn Erik Nielsen, keramik, www.joern-art.dk
Lars Ibsen, keramik, www.ibsenkeramik.dk
Lars Kalmar Kastanje, maleri, www.studio-kastanje.dk
Lars V. Andersen, foto, www.larsvandersen.com
Lene Helledie, maleri, www.lene.helledie.dk
Liselotte Krage, smykker, https://www.facebook.com/liselottekrage.kristensen
Lotte Ustrup, maleri, www.lotteustrup.dk
Louise Lange, keramik, www.langekeramik.dk

Mogens Andersen, maleri, www.malerandersen.dk

Nicholas Lee Van Divier, maleri, ingen hjemmeside
Niels Rahbek, maleri, tegning, skulptur, www.nielsrahbaek.dk
Rasmus Sand Høyer, maleri, tegning, https://rasmussandhoeyer.blogspot.com
Svjetlana Dosen, maleri, www.svjetlanadosen.com